مشروح اخبار

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبرداد :
Created by keihanian on 06/14/2017 11:21:22 ق.ظ

خدمات رسانی رایگان حمل و نقل عمومی در روز قدس و عید سعید فطرنشست هم‌اندیشی، هماهنگي و اتخاذ تمهيدات لازم در خصوص مسائل ترافيكي مراسم روز جهاني قدس و نماز باشكوه عيد سعيد فطر با تأکید بر افزایش همکاری و تعاملات بین بخشی  به‌منظور ارایه خدمات هماهنگ و یکپارچه و تسهیلات رایگان حمل و نقل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک، در این نشست که با حضور رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، معاون خدمات شهری، معاون روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران و  جمعی از مدیران کل و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، حاضران با اعلام میزان آمادگی و توان خود بر همکاری، همدلی و همفکری بیشتر برای برنامه‌ریزی در ارائه خدمات هر چه بهتر به شهروندان  تاکید کردند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رایگان بودن اتوبوس و مترو درساعات24 لغایت 4صبح ویژه شب های قدر و همچنین تا از ساعات شروع مراسم روز قدس و عیدسعید فطرتا پایان آن، خبر داد و با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: تمامی بخش‌های مختلف سرویس‌های حمل و نقل عمومی برای برنامه های روزهای آتی از آمادگی کامل برخوردارند تا مردم عزیز و شهروندان به راحتی به مراسم  شب های احیا ، روز جهانی قدس و عید سعید فطر بپردازند.

دکتر حسینی درباره بازنگری بر المان های ترافیکی و خط کشی  تا روز مراسم عید سعید فطر ؛ اضافه کرد: بازنگری در دو بخش بزرگراهی و خیابانهای منتهی به مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس و مصلی تهران برای برپایی نماز باشکوه انجام پذیرد و تمامی موارد و موضوعات با توجه به ظرفیت مناطق و معاونت حمل و نقل و ترافیک در دستور کاری واحد اجرایی معاونت باشد تا جلوه دیگری از علایم ترافیکی را در این مسیرها ایجاد کنیم .

وی با اشاره به هماهنگی حضور راهنمایان مسیر درکنار همکاران راهنمایی و رانندگی با کاور مشخص گفت: با توجه به پارک یا رهاشدن خودروی برخی افراد نمازگزار در مسیرهای ورودی ها به منظور رسیدن به نماز؛ امسال ترتیبی اتخاذ گردد تا با استقرار راهنمایان در مسیرها؛ سهولت در مسیریابی ها و توقف مناسب برای شهروندان ایجاد گردد و ضمن اطلاع رسانی به مخاطبان از آنها بخواهیم که برای سهولت در تردد و جلوگیری از بسته شدن مسیرها با این افراد همکاری بیشتری داشته باشند.

دکتر حسینی از استقرار نماینده معاونت حمل و نقل و ترافیک در مرکز کنترل خبرداد و گفت :  درصورتی که هرلحظه نیاز به کمکی برای هماهنگی و همکاری دوسویه با پلیس راهنمایی و رانندگی باشد با همکاری نماینده مستقر و نظارت بر ترافیک شهری، کنترل بر معابر و دسترسی ها در نهایت دقت و سرعت انجام خواهد پذیرفت.

وی خواستار انتقال اهمیت و حساسیت کار به بدنه های مرتبط با معاونت ها و ادارت کل شد و یادآور شد: مناسبت های پیش رو از مهم ترین مناسبت های بزرگ به شمار می رود که خدمت رسانی از سوی ما؛ جزیی از وظایف و اعتبارمان به شمار می رود که همچون امضایی که برای کارهایمان  ثبت میکنیم نباید کم ارزش تلقی شده یا ازکوچکترین بخش آن نیز غافل شویم. همه ما متناسب با مسئولیت ها و سوابق کاری، دارای وزنی هستیم که می توان برای اثربخشی بیشتر تمامی اقدامات و فعالیت هارا با همان حساسیتی که دارند به بدنه خود منتقل کنیم تا همه مجموعه با کار و تلاش مضاعف برای خدمات رسانی بهینه به مردم گام بردارند.

در ادامه این جلسه معاون خدمات شهري و محيط زيست درباره آراستگی فضای سبز و  نظافت مسیرهای منتهی به مصلی حضرت امام خمینی (ره) و آمادگی کامل عوامل این معاونت برای خدمات رسانی خبرداد و خواستار برگزاری جلسه پیش بازدید از تمامی محل ها ومعابر با حضور عوامل موثر در کار شد تا درصورت ملاحظه مساله ای به سرعت بتوانیم رفع کنیم .

مهندس يزداني خواستار اطلاع رسانی بیشتر برای پوشش خبری خدمات رسانی یکپاچه و فعالیت کمیته هاو کارگروه های فعال شهرداری تهران شد و افزود: پوشش مناسب از کوتاه شدن فاصله حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تا امامزاده صالح (ع) و  استفاده از مترو که رایگان می شود درکنار سایر فعالیت ها و برنامه های خدمات شهری که در طول این مسیرها گسترده می باشد؛ باعث بهره مندی مردم از این خدمات می شود که اطلاع رسانی به موقع تمامی خدمات تاثیرگذار خواهد بود.

آرش ظفری، معاون روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران  نیز از دستورالعمل یکپارچه اطلاع ر سانی و پوشش خبری متمرکز؛ خبرداد و گفت: ظرف دوروز آینده دستورالعملی منتشر خواهد شد و نحوه مستندسازی از خدمات رسانی یکپارچه و فعالیت های رسانه ای می باشد.  به صورت تفکیکی نیز اطلاعیه فعالیت کاگروه های معاونت فرهنگی واجتماعی،  خدمات شهری و حمل ونقل تهیه و ارسال می گردد تا شاهد اقدام هماهنگ در این زمینه باشیم.

 این گزارش حاکی است؛ افزایش همکاری و تعامل سازنده معاونت های خدمات شهری و حمل و نقل وترافیک، روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران و راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، هم‌اندیشی برای اتخاذ تصمیم‌های یکپارچه، هماهنگی و توجه به تدابیر راهنمایی و رانندگی  در جهت روان سازی تردد شهروندان و نحوه خدمات رسانی و ساعات کاری و ... از مواردی بود که شرکت‌کنندگان در این نشست مورد بحث و بررسی قرار دادند./

print
rating
  نظرات